Mehmet Topal’ın Romanya’da iddiası büyük

Eski milli futbolcu Mehmet Topal, Romanya 1. Ligi ekiplerinden Petrolul Ploieşti’nin yeni teknik direktörü oldu.

Topal, yeni adım attığı teknik direktörlük kariyerine geçişi, transfer görüşmeleri ve A Milli Futbol Takımı ile ilgili açıklamalar yaptı.


“HEDEFİMİZ AVRUPA KUPALARINA GİTMEK”

Kendisi için çok güzel bir tecrübe olacağını aktaran Mehmet Topal, “10 yaşıma kadar bu işin içerisindeyim. Sokaklarda oynadık bu oyunu ve sonra çok güzel bir kariyer yaptık. Şimdi de işin teknik kısmına geçtik. Elimizden geldiğince futbolun doğrularını yapmaya gayret göstereceğiz. Kulübümüzün de 100. senesi. Hedefimiz üst sıraları kovalamak, Avrupa kupalarına gitmek, şampiyonluğa oynayan bir takım kurmak. Tabii işimiz çok kolay olmayacak. Yolumuz çok uzun ama elimizden gelenin en iyisini yapıp ülkemizi, bayrağımızı en iyi şekilde temsil etmek ve devam etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

“GÜZEL BİR TECRÜBE OLACAK”

Türkiye’de birçok kulüpten yardımcı antrenörlük teklifinin geldiğini dile getiren Topal, “Birçok teklif geldi Türkiye’den sağ olsunlar. Ben her zaman kendimi geliştirip, gerekli belgelerimi alıp kendim başlamak istedim. Sonunda da burası nasip ve kısmet oldu. Bizim için de güzel bir tecrübe olacak. Cristian (Fogarassy) ile 4,5 gündür İstanbul’da görüşüyorduk. Görüşmelerimiz çok olumlu geçti. Fikirlerini düşüncelerini söylediler. Ben de çalışma şeklimizi anlattım. Güzel bir şekilde orta noktada buluştuk. İnşallah iki taraf için de hayırlı olur ve büyük başarılara imza atarız. Güzel bir lig, çekişmeli bir lig. Biz de onun için futbolun doğrularını yapıp, takımı en üst seviyeye nasıl getiririz diye elimizden geldiğince çalışacağız” ifadelerini kullandı.

“MOURİNHO’NUN GELMESİ BÜYÜK BİR ADIM OLDU”

Fenerbahçe’nin geçtiğimiz haftalarda İstanbul’a getirerek, sözleşme imzaladığı Portekizli Teknik Direktör Jose Mourinho ile ilgili görüşlerini paylaşan Mehmet Topal, “İspanya’da Mourinho ile karşılıklı oynama fırsatımız olmuştu. Biz rakip olarak yedek kulübesinde onun gibi üst seviye bir hoca gördüğümüzde ister istemez tüyleriniz diken diken olabiliyor. Bizim ülkemiz için de çok büyük bir adım oldu. Türk futbolunu geliştirmeleri için, Türk futbolundaki bazı şeyleri düzeltmeleri için onları biraz daha rahat bırakabilirsek Türk futboluna çok ciddi dokunuşları olacaktır” cümlelerine yer verdi.

“BÜYÜK CAMİALARDA GÖREV YAPMAK BÜYÜK GURUR OLUR”

Mehmet Topal, ‘Futbolculuk kariyerinde Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi kulüplerde forma giymenin ardından teknik direktör olarak gelecekte bu kulüplerde görev almayı düşünür müsün?’ sorusuna ise “Ben her zaman sahada futbolun doğrularını yapmaya çalıştım. Futbolculuk dönemimde kulüp için oynamaya gayret gösterdim. Şimdi aynısını teknik adamlık kariyerimde de yapacağım. Bu camialar Türkiye’nin en büyük çınarlarıdır. Diğer teknik direktörler gibi benim için de bu büyük camialarda görev yapmak büyük onur, gurur ve keyif olur” cevabını verdi.
 

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x